Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informační sdělení

Informační sděleníDatum konání:
3.4.2020

Vážení občané,

 

Dovoluji si Vám touto cestou sdělit aktuální informace k vyhlášenému nouzovému stavu, který je v ČR vyhlášen v souvislosti s šířením nákazy COVID-19.

 

 • Jak jistě víte, situace se velmi rychle mění, každý den se probouzíme vstříc novým nařízením a omezením. Sledujte, prosím, pravidelně televizi či rozhlas, kde jsou vždy aktuální informace.

 

 • Celá republika se potýká s akutním nedostatkem desinfekčních prostředků a ochranných pomůcek. Nicméně se nám podařilo získat desinfekci ANTICOVID, kterou dobrovolní hasiči roznesli všem občanům přihlášeným k trvalému pobytu v obci. Tímto bych jim chtěla poděkovat za pomoc a jejich nasazení! Prosím, před použitím desinfekce čtěte přiložený leták. Desinfekce je určena k ošetření rukou, je vhodné ji použít např. po návratů domů ze zaměstnání či z míst s vyšší koncentrací osob (obchody, pošty…).

 

 • Očekáváme dodávku jednorázových roušek, bohužel není znám ani termín, ani množství, které nám bude doručeno. Jakmile je obdržíme, budeme je distribuovat mezi občany.

 

 • Využívejte i desinfekci umístěnou v místním obchodě, na poště a na úřadě. Byl ošetřen také automat na vodu a lavičky, dále pak víka kontejnerů na tříděný odpad. Nicméně Vás prosíme o maximální využívání ochranných pomůcek, zejména roušek (ať jednorázových, či bavlněných) a rukavic (jednorázových, zimních, či pouze igelitových pytlíků). Chráníte tím zdraví nejen své, ale i svých sousedů a spoluobčanů.

 

 • V nouzovém stavu má svá pravidla i nakládání s odpady, protože i odpad může být zdrojem infekce. Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.

 

 • Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice. Pokud nejste nakaženi ANI V NAŘÍZENÉ karanténě – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí. Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce. Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

 

 • Obecní úřad v tuto chvíli upřednostňuje kontakt přes email (kostelnihlavno@tiscali.cz) či telefon (326 971 082, 732 156 971). Snažíme se Vám maximálně vyjít vstříc, abyste na úřad nemuseli chodit.

 

 

 

 

 

 

Praktické informace z obce

 

 • Zápis do 1. ročníku ZŠ Kostelní Hlavno proběhne bez účasti dětí ve dnech 14.-24.4.2020. Veškeré informace naleznete na zskostelnihlavno.cz Nemáte-li možnost vytisknout si potřebné dokumenty, neváhejte se na nás obrátit.

 

 • I nadále nabízíme občanům možnost zajištění nákupu či léků. Pro pacienty MUDr. Koubka – je dostupný na tel. 776 898 380 či na mailové adrese koubek@seznam.cz – pokud se nedovoláte a vlastní mailovou adresu nemáte, opět se můžete obrátit na Obecní úřad, rádi Vám pomůžeme.

 

 • Od 3.4. se do obce opět vrací pojízdná prodejna masa Goldšmíd v obvyklém čase.

 

 • Pobočka pošty prozatím funguje bez omezení. Dodržujte, prosím, odstup ve frontě a do pobočky vstupujte jednotlivě. Důchody bude Česká pošta doručovat až domů i těm, kteří si obvykle pro důchod chodí na pobočku.

 

 • Splatnost faktur za vodovod a kanalizaci – preferujeme bezhotovostní úhradu. Pokud nemáte internetové bankovnictví, nic se neděje, fakturu můžete uhradit až po skončení nouzového stavu. Zdraví je důležitější než včas uhrazená faktura.

 

 • Autobusové linky společnosti ARRIVA jsou omezeny z důvodu pozastavení výroby ve Škoda Auto. Prosím, sledujte aktuální jízdní řády na idos.cz. Pro cestující stále platí nenastupovat bez ochrany obličeje rouškou a nástup do autobusu je možný pouze prostředními nebo zadními dveřmi bez kontaktu s řidičem.

 

 • Pozitivní zprávou je, že k dnešnímu dni, 3.4.2020, nemáme v obci potvrzený případ nákazy. Nicméně opatrnosti není v tomto případě nikdy dost. Pokud nám Krajská hygienická stanice Středočeského kraje případ potvrdí, budeme Vás informovat na našich www stránkách, na facebookové stránce obce či je možné si nechat zaslat informační SMS (lze nastavit na www stránce v pravém horním rohu stránky zadáním svého čísla). Je to nejrychlejší způsob, jak Vám předat informaci, prosím, aby alespoň 1 člen rodiny měl tuto službu aktivovanou. Službu lze následně kdykoliv zrušit.

 

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří dodržujete veškerá nařízení. Chápeme, že tato situace není jednoduchá pro nikoho z nás, nicméně doufáme, že brzy skončí a budeme se moci opět vrátit do našich zajetých kolejí, dělat to, co nás baví a potkat se s přáteli. Mé poděkování patří i všem lékařům a sestrám, hasičům, policistům, prodavačům, pošťákům, řidičům a všem ostatním, kteří jsou venku v takzvaně první linii. Máte můj obdiv a respekt!

 

S přáním pevného zdraví

 

 

                                                                                                 Ing. Veronika Demešová

                                                                                                        Starostka obce