Drobečková navigace

Úvod > Obec > Rozhledna

Rozhledna

 

Základní informace

Od roku 2011 se v obci nachází rozhledna - bývalá strážní věž, která byla převezena ze Slánské hory u Slaného. Jedenáctimetrová železná vojenská strážní věž se nachází na severním okraji obce nad opuštěným opukovým lomem ve výšce 215 m.n.m. 

Kovová konstrukce o celkové výšce 11 metrů má čtvercovou plošinu s ochozem ve výši asi 8 metrů a uprostřed je strážní budka. Výstup na rozhlednu není pro každého, vede na ni totiž šikmý kovový žebřík s 28 úzkými a příkrými schody. Z vrcholu je výhled na Kokořínsko, okolí Prahy, Říp a České středohoří, směrem na sever brání výhledu vyšší obzor.  

Rozhledna není volně přístupná. Vstup na rozhlednu je možný pouze se školeným průvodcem. Rozhledna je otevřena od dubna do října vždy první sobotu v měsíci od 15 do 17 hod. 
 
V roce 2024 bude otevřeno následovně:
6.4.
4.5.
1.6.
6.7.
3.8.
7.9.
5.10.
 
Na rozhlednu není povolen vstup dětem do 10 let věku, osobám se sníženou pohyblivostí, osobám pod vlivem alkoholu nebo jiných psychotropních látek, osobám s nadměrnou tělesnou konstitucí, která neumožní průlez ochranným rámem, osobám trpicím závratí, osobám, které mají strach z výšek. 
Po ochozu je zakázáno běhat či se nebezpečně naklánět, na ochozu smí být najednou maximálně 4 dospělé osoby. Při prohlídce a pochůzce po ochozu musí být uzavřen poklop výlezu na ochoz rozhledny. 
 
Vstupné: 20 Kč za osobu
 
rozhledna